iWlkp.pl reklamy
KPP GNIEZNO

Wyciągnęli kobietę z płonącego mieszkania

Zdjęcie: KPP Gniezno

Policjanci z Gniezna sierż. Łukasz Nowicki i st. sierż. Mateusz Nowak narażając własne życie uratowali cudze ewakuując z płonącego mieszkania 65-latkę.

W sobotę wieczorem (30.09.2023r.) do służb wpłynęło zgłoszenie o pożarze na trzecim piętrze w budynku wielorodzinnym mieszczącym się przy ul. Budowlanych w Gnieźnie.
 
Pierwszy na miejscu pojawił się skierowany przez dyżurnego policyjny patrol. Kiedy funkcjonariusze wbiegli po schodach okazało się, że drzwi od mieszkania były zamknięte, z środka wydobywał się dym. Znajdujący się na klatce schodowej mężczyzna przekazał policjantom, że w środku znajduje się kobieta, która ma problemy zdrowotne.
 
Nie było czasu na zastanawianie się, funkcjonariusze siłowo weszli do mieszkania wyważając drzwi. W tym momencie poczuli podmuch gorącego, duszącego dymu, dodatkowo w pomieszczeniu rozprzestrzeniał się ogień. Policjanci zapalili latarki i zauważyli kobietę leżącą na podłodze korytarza, która była nieprzytomna.
 
Pierwsze podejście na kolanach, z uwagi na rozprzestrzeniający się ogień i wysoką temperaturę zakończyło się fiaskiem. Funkcjonariusze zaczęli się dusić, jednak nie poddali się. Poprosili znajdującego się na klatce schodowej sąsiada o ręczniki namoczone zimną wodą, które owinęli wokół głowy. Tym razem dotarli do poszkodowanej i starali się jak najdelikatniej wyciągnąć ją po podłodze na klatkę schodową.
 
W momencie, gdy pokrzywdzona była już na zewnątrz na pomoc przybiegli strażacy. Ewakuowano 65-latkę na zewnątrz budynku i tam udzielono jej pierwszej pomocy. Gdy odzyskała przytomność poszkodowaną przejęła załoga karetki pogotowia, która przewiozła ją do szpitala w Gnieźnie, a następnie, z uwagi liczne poparzenia całego ciała do szpitala w Poznaniu.
 
Sierż. Łukasz Nowicki i st. sierż. Mateusz Nowak zgodnie z rotą wstępując w szeregi policji obiecali "Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia" i tak zrobili.
Źródło: KPP Gniezno


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika