iWlkp.pl reklamy
KPP ŚREM

Wydano za nim 3 listy gończe. Został ujęty w Holandii

Skazany za kradzież z włamaniem i kradzież oraz podejrzany w sprawie związanej z handlem narkotykami, 30-letni śremianin został zatrzymany na terenie Holandii. Za ukrywającym się mężczyzną wydano 3 listy gończe, a po informacjach śremskiej policji - o ukrywaniu się skazanego i podejrzanego poza granicami naszego kraju - Europejski Nakaz Aresztowania. Teraz, 30-latek ma do odbycia kary pozbawienia wolności i czeka go sprawa związana z handlem narkotykami.

W 2016 roku prokuratura wydała za mieszkańcem Śremu pierwszy list gończy oraz zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania w sprawie związanej z handlem narkotykami. W styczniu 2017 roku sąd wydał za mężczyzną kolejny list gończy, ponieważ śremianin został skazany na karę więzienia za kradzież i cały czas ukrywał się, aby uniknąć kary. W lutym 2017 roku sąd wydał za mieszkańcem Śremu jeszcze jeden list gończy. Tym razem poszukiwany został skazany za kradzież z włamaniem.

Śremscy kryminalni, którzy poszukiwali mężczyzny, ustalili, że ukrywa się on poza granicami naszego kraju. W związku z takimi ustaleniami sąd w 2019 roku wydał za śremianinem Europejski Nakaz Aresztowania.

Ostatecznie, 30-latka zatrzymała holenderska Policja i w środę (29 marca) przekazała go do Polski. Mężczyzna, w jednym z aresztów, rozpoczął już odbywanie swoich kar pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Śrem/ Ewa Kasińska

Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika