iWlkp.pl reklamy
PSP Nowy Tomyśl

Wypadek busa z lawetą na A2

Zdjęcie: KP PSP Nowy Tomyśl/asp. Szymon Maciejewski

W poniedziałek 13 listopada na autostradzie A2 w kierunku Warszawy doszło do wypadku busa z lawetą, która całkowicie zablokowała przejazd. Zdarzenie miało miejsce ok. godz. 11.00.

 

 

- Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia zastano samochód dostawczy bus stojący na pasie awaryjnym w kierunku przeciwnym do ruchu na autostradzie oraz lawetę stojącą w poprzek jezdni, blokującą wszystkie pasy ruchu. Dwie osoby podróżujące opuściły pojazd przed przybyciem straży i nie wymagały pomocy medycznej. Bus przewoził na lawecie dwa samochody osobowe, a w części ładunkowej metalowe stelaże - podaje asp. Szymon Maciejewski z KP PSP Nowy Tomyśl.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji płynów eksploatacyjnych z pojazdu - wyciek nastąpił w wyniku oberwania lewego tylnego koła busa. Następnie działania polegały na stabilizacji pojazdu, podniesieniu tylnej części busa przy użyciu podnośników hydraulicznych w celu odczepienia lawety oraz przemieszczeniu jej na pas awaryjny.

W działaniach na miejscu zdarzenia brały udział zastępy z PSP Nowy Tomyśl oraz OSP Miedzichowo.

Źródło: KP PSP Nowy Tomyśl/asp. Szymon Maciejewski
- Fotorelacja -


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika