iWlkp.pl reklamy
PSP Krotoszyn

Wypadek czterech pojazdów, 3 osoby, w tym dziecko, trafiły do szpitala

Zdjęcie: KP PSP Krotoszyn/mł. asp. Patryk Rosiak

W poniedziałek 15 maja 2023 roku na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Wałków (powiat krotoszyński) doszło do wypadku drogowego z udziałem 4 pojazdów. Samochód ciężarowy uderzył w środki transportu kołowego oczekujące w kolumnie na przejazd odcinkiem drogi o ruchu wahadłowym.

- Druhowie z miejscowej jednostki ochotniczej straży pożarnej w Wałkowie realizujący działania w pobliskiej lokalizacji, natychmiastowo podjęli czynności na miejscu wypadku, powiadamiając służby. W zdarzeniu uczestniczyło łącznie aż siedem osób. Dwie osoby dorosłe oraz dziecko odniosły obrażenia wymagające interwencji służb medycznych.  Droga w miejscu wypadku została całkowicie zablokowana - informuje mł. kpt. Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Informacja o zdarzeniu wpłynęła do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie drogą radiową o godzinie 15:07. Na miejsce skierowano dodatkowy zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Krotoszynie.

- Druhowie miejscowej jednostki  po zabezpieczeniu terenu działań i dokonaniu oceny stanu uczestników zdarzenia przystąpili do udzielania pomocy medycznej poszkodowanym. W momencie  przybycia zespołu ratownictwa medycznego dziecko oraz jedna osoba dorosła z zaopatrzonym urazem głowy trafiła pod opiekę służb medycznych. Podczas diagnostyki poszkodowanych w karetce pogotowia do kierownika zespołu zgłosiła się kobieta z dolegliwościami bólowymi, dlatego na miejsce zadysponowano kolejny zespół ratownictwa medycznego - wyjaśnia mł. kpt. Mateusz Dymarski.

Łącznie w wypadku dwie osoby dorosłe oraz dziecko odniosły obrażenia wymagające transportu do placówek leczniczych. - Obecni na miejscu funkcjonariusze policji wyznaczyli objazdy zamkniętego odcinka drogi krajowej oraz podjęli czynności zmierzające do ustalenia przyczyn zdarzenia. W uszkodzonych środkach transportu odłączono akumulatory oraz usunięto z jezdni płyny eksploatacyjne i elementy karoserii samochodowej stwarzające zagrożenie dla pojazdów kołowych.  W momencie zabrania środków transportu uczestniczących w zdarzeniu przez pomoc drogową, przywrócono ruch całą szerokością drogi - dodaje mł. kpt. Mateusz Dymarski

Źródło: KP PSP Krotoszyn/mł. kpt. Mateusz Dymarski


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika