iWlkp.pl reklamy
Puszczykowo

Wypadek karetki na przejeździe kolejowym w Puszczykowie. Jest wyrok dla kierowcy

Zdjęcie: KM PSP Poznań/mł. kpt. Sokołowski Łukasz

We wtorek przed Sądem Apelacyjnym w Poznaniu zapadł wyrok w sprawie kierowcy, który w kwietniu 2019 roku spowodował wypadek na strzeżonym przejeździe kolejowym w Puszczykowie. 

Przypomnijmy, 3 kwietnia 2019 roku przed godz. 16.00 karetka, w której znajdował się kierowca, 30-letni lekarz a także 42-letni ratownik medyczny, wjechała na przejazd kolejowy. W pojazd wjechał pociąg. Śmierć na miejscu ponieśli lekarz i ratownik, natomiast kierowca w stanie ciężkim trafił do szpitala. 

 

Krótko po wypadku wyciekł film z nagrania monitoringu, na którym pokazano manewry kierowcy chwilę przed zdarzeniem. 

 

W maju 2021 roku, Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał kierowcę na 4 lata pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 6 lat a także zapłatę po 50 tys. zł dla oskarżycieli posiłkowych. Wyrok nie był prawomocny. Złożono od niego apelację.

 

We wtorek, 17 stycznia 2023 roku przed Sądem Apelacyjnym w Poznaniu zapadł prawomocny wyrok. Sebastian S. został skazany na karę 5 lat pozbawienia wolności, otrzymał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 8 lat, przez 9 lat natomiast nie będzie mógł wykonywać zawodu kierowcy wszystkich pojazdów mechanicznych.


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika