iWlkp.pl reklamy
PSP GNIEZNO

Wypadek na obwodnicy, dwie osoby zabrane do szpitala

Zdjęcie: KP PSP Gniezno

1 lutego 2023 r. o godzinie 8.45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła informacja o wypadku do którego doszło na obwodnicy Gniezna na Trasie Zjazdu Gnieźnieńskiego. 

Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu zastano wypadek dwóch samochodów osobowych, pojazdy znajdowały się na jezdni w pozycji na kołach. Na miejscu obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielał poszkodowanym pomocy medycznej. Łącznie samochodami podróżowały trzy osoby, żadna z nich nie była zakleszczona w pojeździe.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w uszkodzonych samochodach oraz pomocy ratownikom medycznym w transporcie do karetki (na noszach typu deska) jednego z poszkodowanych. Pozostałe dwie osoby przy asyście ratowników medycznych samodzielnie przeszły do karetki. Decyzją ZRM dwie osoby zostały zabrane karetką do szpitala na szczegółowe badania. Na koniec akcji strażacy zebrali z jezdni rozlane płyny eksploatacyjne przy użyciu sorbentu. Dokładne okoliczności zdarzenia ustala Policja. Na czas prowadzonych działań ruch odbywał się z utrudnieniami.

Źródło: KP PSP Gniezno


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika