iWlkp.pl reklamy
KPP Słupca

Z nożem na policjantów, padły strzały

Zdjęcie: KPP Słupca

Sąd Rejonowy w Słupcy wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy mieszkańca powiatu gnieźnieńskiego, który dopuścił się czynnej napaści na policjantów wykonujących czynności służbowe oraz kierował groźby pozbawienia życia i zdrowia wobec jednej z mieszkanek powiatu słupeckiego.

Do zdarzenia doszło 14 sierpnia 2023 r. w jednej z miejscowości gminy Orchowo. Podczas przeprowadzanej przez policjantów interwencji, doszło do czynnej napaści na funkcjonariuszy z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna groził policjantom pozbawieniem życia wymachując nożem, nie reagował na wezwania do zachowania zgodnego z prawem, nie stosował się do wydawanych poleceń. Policjanci, zmuszeni zachowaniem sprawcy, użyli broni służbowej i zranili mężczyznę w nogę. Sprawca po udzielonej pomocy medycznej został przewieziony do policyjnej izbie zatrzymań.

W sprawie prowadzone jest prokuratorskie śledztwo, które ma za zadanie wyjaśnienie okoliczności zdarzenia. Zgodnie z decyzją Sądu podejrzany, do czasu rozstrzygnięcia sprawy, będzie przebywał w areszcie śledczym. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Źródło: KPP Słupca

Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika