iWlkp.pl reklamy
Z policji

Z Warty wyłowiono ciało mężczyzny, prawdopodobnie pływał kajakiem

W niedzielę przed południem, policjanci z patrolu wodnego śremskiej policji wyciągnęli na brzeg ciało mężczyzny, które płynęło rzeką Wartą. Decyzją prokuratora zwłoki 53-letniego mieszkańca gminy Śrem przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu celem przeprowadzenia badań sekcyjnych.

 

27 sierpnia o godz. 11.14, dyżurny śremskiej policji został powiadomiony o tym, że rzeką Wartą płynie ciało człowieka.

- Dyżurny, w rejon koryta rzeki Warty, skierował policjantów z patrolu wodnego. Funkcjonariusze, o godz. 11.50 na wysokości miejscowości Bystrzek, zauważyli płynące środkiem rzeki, pod lustrem wody, ciało człowieka. Policjanci weszli do wody i wyciągnęli na brzeg ciało mężczyzny, który nie wykazywał oznak życia. Następnie wspólnie ze strażakami, którzy po chwili przybyli na miejsce, wykonywali medyczne czynności ratunkowe. Trwały one do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego, który stwierdził zgon mężczyzny - informuje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Śremie. 

Decyzją prokuratora zwłoki 53-letniego mieszkańca gminy Śrem przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu celem przeprowadzenia badań sekcyjnych.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna wcześniej pływał kajakiem. Wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają policjanci Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie.

Źródło: KPP Śrem

Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika