iWlkp.pl reklamy
KPP OBORNIKI

Zamiłowanie do roślin wpędziło go w spore kłopoty...

Zdjęcie: KPP Oborniki

16 marca br. policjanci zatrzymali 33-latka z terenu Rogoźna. Mężczyzna w mieszkaniu nielegalnie uprawiał konopie indyjskie. Funkcjonariusze zabezpieczyli 13 krzewów, profesjonalny sprzęt służący do jej uprawy oraz słoiki, pudełka i woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego. „Ogrodnik” usłyszał zarzuty – grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Oborniccy kryminalni w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali 33-letniego mieszkańca Rogoźna podejrzanego o posiadanie oraz nielegalną uprawę konopi indyjskiej.

Podczas przeszukania jego mieszkania kryminalni ujawnili słoiki, pudełka oraz woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego w postaci marihuany. W dalszej części pokoju ujawnili także plantację konopi indyjskich. 13 krzewów znajdowało się w specjalnej szafie wyposażonej w instalacje zapewniającą szybki wzrost roślin.

Kryminalni zabezpieczyli łącznie ponad 570 gramów marihuany oraz 13 krzewów konopi indyjskich.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu trzech zarzutów: posiadania znacznej ilości narkotyków, uprawy oraz przygotowania jej do wprowadzenia do obrotu.

Wobec mężczyzny sąd na wniosek prokuratury, zastosował 3-miesięczny areszt. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Oborniki

Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika