iWlkp.pl reklamy
Z policji

Zapomniał, że pożyczył auto koledze. Zgłosił kradzież

Mandatem w wysokości 500 zł zakończyła się dla zgłaszającego interwencja policjantów. 34-latek powiadomił, że pojazd którego jest właścicielem został skradziony z parkingu przed blokiem. Ostatecznie okazało się, że auto wraz z kluczykami pożyczył koledze. Osobne konsekwencje poniesie również kolega 34-latka, który kierował pojazdem pod wpływem alkoholu i bez uprawnień.

W niedzielę po godzinie 22:00 oficer dyżurny przyjął zgłoszenie dotyczące kradzieży pojazdu. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że renault, którego jest właścicielem zostało zaparkowane przed blokiem. Wieczorem mężczyzna zorientował się, że auta nie ma i postanowił powiadomić policję.

Jeszcze tego samego dnia wieczorem policjanci zauważyli na jednej z ulic w Kaliszu skradziony pojazd. Kierowca renault został natychmiast zatrzymany do kontroli drogowej. Z relacji 26-latka wynikało, że właściciel pojazdu pożyczył mu auto wraz z kluczykami dwa dni wcześniej. Kiedy policjanci skontaktowali się z 34-latkiem, ten potwierdził wersję kierowcy i przyznał, że zapomniał o tym fakcie. W związku z popełnionym wykroczeniem (fałszywe zgłoszenie) właściciel pojazdu został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Konsekwencje nie ominą również 26-letniego kierowcy pojazdu. Okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę po użyciu alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie blisko 0,3 promila. Dodatkowo, jak ustalili policjanci 26-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Już wkrótce odpowie przed sądem.

Źródło: KMP Kalisz

Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika