iWlkp.pl reklamy
PSP KALISZ

Zatrzymał się przed pasami. Doszło do zderzenia dwóch ciężarówek i busa

Zdjęcie: KM PSP Kalisz/st. kpt. Paweł Piwoński

W środę po godz. 8:00 na al. Wojska Polskiego w Kaliszu doszło do zderzenia trzech pojazdów - busa i samochodów ciężarowych. 

- W dniu 22.03.2023 r. o godzinie 08:51 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kaliszu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu trzech pojazdów. Dwa samochody ciężarowe i jeden osobowy typu bus. Do zdarzenia doszło na ul. Wojska Polskiego przy markecie budowlanym. Mimo groźnie wyglądającego wypadku trzech uczestników tego zdarzenia po przebadaniu przez ZRM nie wymagało dalszej hospitalizacji. Po usunięciu pojazdów z drogi strażacy usunęli rozlane płyny eksploatacyjne z nawierzchni. W działaniach brały udział 4 zastępy PSP z JRG 1 i 2 w Kaliszu - podaje st. kpt. Grzegorz Kuświk z KM PSP Kalisz.

 

Według ustaleń policji, kierujący pojazdem marki Iveco zatrzymał się przed przejściem dla pieszych - przez pasy przechodziła kobieta z dzieckiem. Kierujący samochodem ciężarowym marki Scania nie zdołał wyhamować i uderzył w znajdującego się przed nim busa. Ten z kolei przemieścił się i uderzył w iveco. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł oraz 10 punktami karnymi.

Źródło: KM PSP Kalisz/st. kpt. Grzegorz Kuświk


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika