iWlkp.pl reklamy
KMP LESZNO

Zatrzymano go do kontroli. Okazało się, że miał do odbycia zaległą karę pozbawienia wolności

Nieustanne lekceważenie prawa przez młodego mieszkańca Leszna dobiegło końca. Po raz kolejny policjanci zatrzymali 25-latka, kierującego samochodem po wypiciu alkoholu i tym razem niestosującego się do dożywotniego sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Najbliższe dwa i pół roku spędzi w zakładzie karnym.

12 kwietnia br. tuż po północy na jednym z leszczyńskich osiedli policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem na zagranicznych tablicach rejestracyjnych. Okazało się, że kierowcą jest 25-letni mieszkaniec Leszna. Sprawdzenie jego stanu trzeźwości wykazało stan po użyciu alkoholu, co stanowi wykroczenie. Dalsze sprawdzenia mundurowych w policyjnych systemach informatycznych wskazały, że 25-latek posiada sądowy, dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi za jazdę w przeszłości w stanie nietrzeźwości. Oprócz tego mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia kary dwóch i pół roku pozbawienia wolności za niestosowanie się do postanowień sądowych.

Młody Leszczynianin był już w przeszłości kilkakrotnie zatrzymywany przez policjantów jako kierujący samochodem po wypiciu alkoholu oraz niestosujący się do sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz po raz kolejny usłyszy zarzut niestosowania się do postanowienia sądowego. Jednak tym razem bezpośrednio z policyjnego aresztu trafi do więzienia, gdzie odbędzie zaległą karę pozbawienia wolności. Planowo na wolność wyjdzie jesienią 2025 roku.

Źródło: KMP Leszno/Monika Żymełka

Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika