iWlkp.pl reklamy
PSP Nowy Tomyśl

Zderzenie ciężarówek

Zdjęcie: KP PSP Nowy Tomyśl/ogn. Łukasz Chwałkowski

14 marca 2023 r. o godzinie 10:08 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o wypadku/kolizji 3 ciężarówek na 113 km A2 nitki południowej (kierunek Poznań).

Dyżurny SKKP do działań zadysponował jeden zastęp z nowotomyskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej,  jeden zastęp z OSP Bolewice.

Po przybyciu zastępów Straży Pożarnej na miejsce zdarzenia zastano samochód ciężarowy z naczepą stojący na pasie awaryjnym. Dwieście metrów dalej na prawym pasie i pasie awaryjnym znajdował się samochód ciężarowy z naczepą. Na odcinku między pojazdami (prawy pas i pas awaryjny) znajdowały się pozostałości po kolizji oraz rozsypane butelki i kartony  przewożonego szampana. Nieprzejezdny odcinek drogi został zabezpieczony przez służby autostradowe będące na miejscu zdarzenia. Ruch odbywał się lewym pasem autostrady. Dwoje kierowców opuściło pojazdy przed przybyciem Straży Pożarnej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Uczestnicy zdarzenia nie wymagali udzielenia pomocy.

Źródło: KP PSP Nowy Tomyśl/ asp. Szymon Maciejewski
- Fotorelacja -


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika