iWlkp.pl reklamy
KM PSP Kalisz

Zderzenie ciężarówki i dwóch osobówek

Zdjęcie: KM PSP Kalisz/JRG 2 Kalisz

W środę (05.07.2023) ok. godz. 11:18 do Miejskiego Stanowiska Kierowania w Kaliszu wpłynęła informacja o wypadku z udziałem samochodu ciężarowego oraz dwóch samochodów osobowych w Opatówku (powiat kaliski).

- Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez całkowite zablokowanie jezdni oraz zabezpieczenie lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratowniczego. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych przystąpiono do ewakuacji nieprzytomnej kobiety kierującej czarnym pojazdem osobowym. W tym samym czasie Zespół Ratownictwa Medycznego udzielał kobiecie pomocy medycznej. Ewakuowana poszkodowana została przekazana Lotniczemu Pogotowiu Ratowniczemu, który przetransportował ją do szpitala. Kobieta podróżowała z dwoma córkami, którym również została udzielna pomoc medyczna. Kierująca drugim samochodem osobowym biorącym udział w zdarzeniu w chwili przybycia straży znajdowała się na terenie posesji znajdującej się obok drogi. Kobiecie natychmiast udzielono KPP, skarżyła się na ból klatki piersiowej, obojczyka oraz duszności. Kierujący samochodem ciężarowym nie wymagał pomocy medycznej. Wszystkie osoby poszkodowane zostały zabrane na dalszą obserwację do szpitali - podaje KM PSP Kalisz.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierująca nissanem zjechała na przeciwległy pas jedni gdzie zderzyła się z samochodem ciężarowym. Ciężarówka uderzyła z kolei w citroena, który zjechał do rowu. Kobieta kierująca pojazdem marki Nissan w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Podróżowały z nią dzieci w wieku 12 i 15 lat.

 

AKTUALIZACJA 13.07.2023

Niestety 42-latka poszkodowana w wypadku zmarła w szpitalu.

 

Źródło: KM PSP Kalisz/JRG 2 Kalisz


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika