iWlkp.pl reklamy
PSP SZAMOTUŁY

Zderzenie dwóch mercedesów

Zdjęcie: OSP Pniewy

W poniedziałek, 17 lipca o godz. 15.27 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Pniewy.

Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Pniewy, OSP Turowo, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący i pasażerowie opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdu na pobocze oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.


Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala.
 

W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (14 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
 

Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Źródło: KP PSP Szamotuły/ogn. Łukasz Kawka
- Fotorelacja -


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika