iWlkp.pl reklamy
KP PSP SZAMOTUŁY

Zderzenie dwóch pojazdów na drodze wojewódzkiej

Zdjęcie: KP PSP Szamotuły/st. ogn. Marek Zawiasa

W środę, 21 czerwca, o godz. 17.27 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów na drodze wojewódzkiej nr 184 w miejscowości Bobulczyn w kierunku Wronek, jak się później okazało zdarzenie miało miejsce w miejscowości Dobrojewo gm. Ostroróg.

Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Bobulczyn, OSP Ostroróg, OSP Wronki, ZRM oraz policja.


Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu pod opieką ratowników ZRM. Jeden pojazd z przyczepą znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast drugi znajdował się na drodze.


Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.


Na czas prowadzonych działań ruch na drodze został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo – policja zorganizowała objazdy.


W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (25 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja.
Przyczyny zdarzenia ustala policja.

Źródło: KP PSP Szamotuły/ogn. Łukasz Kawka


Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika