iWlkp.pl reklamy
PSP Nowy Tomyśl

Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych z osobowym, dwie osoby zabrane do szpitala

Zdjęcie: KP PSP Nowy Tomyśl/asp. Szymon Maciejewski

W środę 11 października 2023 roku na drodze wojewódzkiej w miejscowości Bukowiec (powiat nowotomyski) doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych z osobowym.

W dniu 11 października 2023 o godzinie 12:02 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu 3 pojazdów na DW 308/8 km w miejscowości Bukowiec.

Dyżurny SKKP do działań zadysponował dwa zastępy z nowotomyskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Tomyślu oraz jeden zastęp OSP Bukowiec.

Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia zastano dwa ciągniki siodłowe z naczepami oraz samochód osobowy po zderzeniu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, sorpcji płynów eksploatacyjnych, usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. Przybyły na miejsce lekarz po przebadaniu podjął decyzje o transporcie dwóch poszkodowanych do szpitala, tj. kierowcy samochodu osobowego oraz kierowcy samochodu ciężarowego. Samochody ciężarowe przewoziły tworzywo sztuczne w postaci granulatu oraz rzepak. Działania strażaków zostały zakończone o godzinie 20:43.

Przyczyny powstania wypadku ustala Policja.

Źródło: KP PSP Nowy Tomyśl/asp. Szymon Maciejewski


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika