iWlkp.pl reklamy
PSP Ostrów Wielkopolski

Zderzenie osobówki z ciężarówką. Nie żyją mężczyzna i dziecko

Zdjęcie: KP PSP Ostrów Wielkopolski/st. kpt. ROSIK Marcin

W środę, 8 marca 2023, krótko po godz. 12.00, na drodze krajowej nr 11, pomiędzy Szczurami, a Franklinowem (powiat ostrowski) doszło do tragicznego wypadku. Zginął 39-letni mężczyzna i niespełna 3-letnie dziecko.

 

Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Aby wydobyć poszkodowanych z auta osobowego strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego.

Niestety, śmierć na miejscu poniosło kilkuletnie dziecko oraz kierowca. Pasażerka auta w ciężkim stanie została zabrana do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy marki Ford Focus na krotoszyńskich rejestracyjnych, uderzył w jadącą z przeciwnego kierunku ciężarówkę.

 

- Na miejsce zdarzenia zadysponowano pięć zastępów PSP oraz jeden zastęp OSP. Po przybyciu pierwszych zastępów stwierdzono zderzenie samochodu osobowego z samochodem ciężarowym na prostym odcinku drogi. W momencie przybycia kierujący pojazdem ciężarowym znajdował się poza pojazdem. W wyniku zdarzenia trzy poszkodowane, nieprzytomne osoby znajdowały się we wraku pojazdu osobowego. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz, ze względu na mocno zniekształcone elementy karoserii, wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Niestety przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon dwóch osób – mężczyzny oraz dziecka. Poszkodowana kobieta po przekazaniu Zespołowi Ratownictwa Medycznego została zabrana do szpitala - informuje kpt. Tomasz Chmielecki z KP PSP Ostrów Wielkopolski.

 

Według ustaleń policji zmarły kierowca to 39-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Podróżowała z nim 32-letnia mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego. Dziecko miało niespełna 3 lata.

Samochodem ciężarowym poruszał się natomiast 44-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego.

 Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika