- Po godzinie 15:00 strażacy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu kolejowym w miejscowości Garbatka, w powiecie obornickim. Doszło tam do zderzenia pociągu relacji Rogoźno-Poznań z samochodem ciężarowym na przejeździe kolejowym. W wyniku zdarzenia ciężarówka stanęła w ogniu, a pożar objął również pobliską trawę. Pociągiem podróżowało kilkanaście osób. Niestety, w wyniku zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć. Kilkanaście osób zostało poszkodowanych - podaje KW PSP Poznań.
W kluczowym momencie na miejscu wypadku pracowało 14 zastępów z PSP i OSP.
- W chwili zdarzenia pociągiem podróżowało 16 pasażerów. Jedna osoba z urazem głowy została profilaktycznie przewieziona do szpitala w Szamotułach. Pozostali podróżni otrzymali niezbędną pomoc i wsparcie. W składzie znajdowali się również maszynista oraz kierownik pociągu - podają Koleje Wielkopolskie sp. z o.o.






















