iWlkp.pl reklamy
PSP Chodzież

Zderzenie samochodu osobowego z motocyklem, nie żyje motocyklista

Zdjęcie: KP PSP Chodzież/kpt. Artur Binkowski

W niedzielę, 9 lipca 2023, po godz. 16.00 w miejscowości Brzekiniec doszło do śmiertelnego wypadku. Zderzyły się samochód osobowy i motocykl.

9 lipca 2023 roku zaraz po godzinie szesnastej Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało informację przez CPR o wypadku drogowym na drodze powiatowej nr 1489 w miejscowości Brzekiniec – samochód osobowy zderzył się z motocyklem. 

Zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP z Chodzieży oraz z Wągrowca, OSP KSRG Budzyń, OSP Brzekiniec, Policję oraz ambulans Państwowego Ratownictwa Medycznego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej stwierdzono, że w wyniku wypadku samochód osobowy oraz motocykl znajdują się na poboczu drogi. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierowca motocykla, który leży na poboczu drogi i jest nieprzytomny (mężczyzna, 59 lat).

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy motocykliście – resuscytacja krążeniowo – oddechowa.  Na miejsce zdarzenia przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, który przejął resuscytację krążeniowo – oddechową. Po kilkudziesięciu minutach decyzją KMDR (Kierujący Medycznymi Działaniami Ratowniczymi) przerwano dalsze czynności medyczne – stwierdzono zgon poszkodowanego. Droga powiatowa nr 1489 na czas działań była zablokowana - Policja zorganizowała odjazd.

W działaniach trwających cztery i pół godziny brało udział 7 zastępów straży pożarnej w sile 25 strażaków, Policja, Prokurator, Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz pomoc drogowa.  

Źródło: KP PSP Chodzież/bryg. Leszek Naranowicz

Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika