iWlkp.pl reklamy
PSP SZAMOTUŁY

Zderzenie trzech pojazdów, jedna osoba zabrana przez LPR

Zdjęcie: KP PSP Szamotuły/st. ogn. Marek Zawiasa

W czwartek, 13 kwietnia o godz. 7.43 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem trzech samochodów oraz jednej osobie poszkodowanej (nieprzytomnej) uwięzionej w pojeździe na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Pniewy.

Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowy OSP Pniewy, OSP Podrzewie, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Dodatkowo na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.


Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali trzy samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Pojazdy znajdowały się na drodze blokując przejazd.


Jedna osoba poszkodowana była już pod opieką ratowników ZRM, natomiast dwie pozostałe znajdowały się w pobliżu pojazdów.


Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.


Jedna osoba poszkodowana została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu, natomiast dwie pozostałe osoby po przebadaniu przez ratowników ZRM pozostały na miejscu zdarzenia – nie wymagały hospitalizacji. Na czas prowadzonych działań ruch na drodze krajowej został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo – Policja zorganizowała objazdy.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (20 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, śmigłowiec LPR oraz Policja.


Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Źródło: KP PSP Szamotuły/ogn. Łukasz Kawka


Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika