iWlkp.pl reklamy
KPP Ostrzeszów

Zderzenie trzech pojazdów, sprawca kierował w stanie nietrzeźwości

Zdjęcie: KPP Ostrzeszów

W minioną sobotę na ostrzeszowskim odcinku drogi ekspresowej S8 w miejscowości Bałdowice doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Ustalono, że sprawca znajdował się w stanie nietrzeźwości.

11 listopada br. o godzinie 17:15 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na ostrzeszowskim odcinku drogi ekspresowej w miejscowości Bałdowice.

Na miejscu ustalono, że sprawcą zdarzenia jest 49-letni mieszkaniec Sycowa, który kierując samochodem marki Audi, znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. 0,61 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki VW. W następstwie uderzenia volkswagen przemieścił się i uderzył w pojazd marki Mazda poruszający się wraz z przyczepką specjalistyczną typu lekkiego.

W pojeździe marki VW znajdowali się kierujący i pasażer w wieku 30 lat, mieszkańcy województwa mazowieckiego, natomiast pojazdem marki Mazda podróżowali 44-letni kierujący oraz 76-letni pasażer, mieszkańcy Sycowa. 

W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do kępińskiego szpitala. Z informacji przekazanych tego samego dnia przez Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie wynika, że osoby te doznały obrażeń ciała poniżej dni siedmiu.

Sprawca zdarzenia trafił do policyjnego aresztu.

Źródło: KPP Ostrzeszów/st. asp. Magdalena Hańdziuk


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika