iWlkp.pl reklamy
PSP Słupca

Zderzenie z ciągnikiem rolniczym

Zdjęcie: KP PSP Słupca/ogn. Dominik Śrubas

W minioną sobotę, 17 czerwca 2023 roku, w miejscowości Ląd Kolonia w powiecie słupeckim doszło do zderzenia osobówki z ciągnikiem rolniczym.

- 17 czerwca  o godz. 22:04 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Słupcy wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym na drodze powiatowej 3090 w miejscowości Ląd Kolonia gm. Lądek. Po dotarciu pierwszych zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia zastano uszkodzony samochód osobowy oraz ciągnik rolniczy z zawieszoną maszyną rolniczą. W samochodzie osobowym znajdowała się zakleszczona jedna osoba, która musiała być uwolniona przez strażaków przy wykorzystaniu narzędzi hydraulicznych. Kierujący ciągnikiem rolniczym po przebadaniu przez zespół ZRM pozostał na miejscu zdarzenia. Natomiast kierowca i pasażer samochodu osobowego zostali przewiezieni do szpitala. Podczas działań ruch na drodze powiatowej był zablokowany. Na miejscu zdarzenia pracowały zastępy z JRG Słupca, OSP Lądek, OSP Ciążeń - podaje mł. bryg. Mariusz Pawela z KP PSP Słupca.

 

AKTUALIZACJA

Policja podała wstępne przyczyny tego zdarzenia.

17 czerwca, tuż po godz. 22.00, w miejscowości Ląd Kolonia doszło do wypadku drogowego. Wstępne ustalenia policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wskazują, że kierujący nissanem mógł popełnić błąd podczas wyprzedzania dwóch ciągników rolniczych i najechał na jeden z nich. Dwie osoby podróżujące samochodem zostały przewiezione do szpitala celem udzielenia pomocy. Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśni postępowanie policyjne - informuje KPP Słupca.

Źródło: KP PSP Słupca/mł. bryg. Mariusz Pawela


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika