iWlkp.pl reklamy
PSP SZAMOTUŁY

Zderzyły się dwa pojazdy, jeden dachował

Zdjęcie: KP PSP Szamotuły/st. ogn. Marek Zawiasa

W środę, 31 maja o godz. 14.26 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów oraz jednej osobie poszkodowanej na drodze wojewódzkiej nr 185 w miejscowości Kobylniki gmina Obrzycko.

Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Obrzycko, OSP Słopanowo, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący i pasażerowie opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu pod opieką świadków zdarzenia.


Jeden pojazd znajdował się na środku drogi, natomiast drugi po dachowaniu znajdował się na poboczu.


Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.


Jedna osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala.


Na czas prowadzonych działań ruch na drodze wojewódzkiej został wstrzymany.
 

W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
 

Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Źródło: KP PSP Szamotuły/ogn. Łukasz Kawka

Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika