iWlkp.pl reklamy
Motoryzacja

Zminimalizuj parowanie szyb w samochodzie

Jesień i zima to pora roku, kiedy kierowcy najczęściej borykają się z zaparowanymi szybami. Takie zjawisko jest bardzo niebezpieczne. Są proste sposoby na to, by w znacznym stopniu zminimalizować parowanie szyb.

Zimą i jesienią o wiele trudniej wstać rano zwłaszcza, że za oknem ciemno i zimno. Spiesząc się do pracy wsiadamy do samochodu, odpalamy i nagle szyby zaczynają parować. Jeśli tak jest, to mamy kilka prostych rad, które pomogą uporać się z codziennym problemem.

 

Gdy czas nagli, najlepszy sposób, który od dawna jest znany, to włączenie chłodnego powietrza w klimatyzacji. Osuszy powietrze, przez co szyby nie będą parowały. Rozwiązaniem, które będzie długotrwałe, to zaopatrzenie się w specjalne pochłaniacze wilgoci, są to tzw. antypary.

 

Zwolennicy ekologicznych rozwiązań polecają przekroić ziemniaka lub cebulę na pół i najpierw potrzeć nią szybę, a następnie szmatką. W tym miejscu para nie powinna się zbierać. Podobnie można też zrobić z pianką do golenia.

 

Aby para nie lgnęła do szyb trzeba pamiętać o zachowaniu czystości. Szyby bardzo często są brudne od środka, nawet jeśli tego nie widać. Dokładne oczyszczenie szyb sprawi, że para nie będzie się aż tak mocno gromadzić.

 


Czytaj również

CERMOTOR
MACII ZŁOMOWANIE POJZADÓW
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika