iWlkp.pl reklamy
PSP Czarnków

Zwierzę wybiegło na drogę, samochód dachował. Ciężarówka zatrzymała się, by udzielić pomocy. Wjechał w nią inny pojazd

Zdjęcie: KP PSP Czarnków/mł. bryg. Tomasz Cybulski

W dniu 12 lipca 2023 r. dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Czarnkowie przyjął zgłoszenie o dachowaniu pojazdu na trasie Czarnków - Kuźnica Czarnkowska. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Czarnków.

Ratownicy po dojeździe na miejsce zdarzenia zastali samochód marki Opel Zafira leżący po dachowaniu poza jezdnią oraz samochód dostawczy Fiat Ducato który uderzył w tył naczepy samochodu Tir Ford F Max. Wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy przed przyjazdem straży. Z informacji uzyskanych od kierujących pojazdami stwierdzono, że samochód osobowy dachował wskutek nagłego hamowania wywołanego wbiegnięciem dzikiego zwierzęcia na jezdnię. Samochód ciężarowy marki Ford zatrzymał się, aby udzielić pomocy i w tym samym momencie na tył pojazdu najechał Ford Ducato. Na miejscu znajdował się ZRM z Czarnkowa.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przy pomocy sorbentu zebrali plamę oleju. Odłączyli zasilanie w pojazdach, a także kierowali ruchem drogowym do momentu przyjazdu Policji. Nikt z poszkodowanych nie wymagał hospitalizacji.  Po usunięciu pojazdów działania zakończono.

W działaniach, które trwały niespełna dwie godziny udział brało ośmiu funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej z JRG Czarnków.

Źródło: KP PSP Czarnków/asp. Justyna Dudek


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika